stat4u


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

Post on 21 grudzień 2019

 1.We wtorek ostatni dzień roku Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok o godz. 16.00, zapraszam do wspólnej modlitwy.

2.W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień nowego roku, Światowy Dzień Modlitw o Pokoju, Msze św. o 9.30, 11.00 i 15.00.

3.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

   Okazja do spowiedzi w każdym dniu od 7.30,

   W czwartek po Mszy św. adoracja w intencji rodzin, obrony życia i powołań do godz. 9.00,

   Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w przyszła sobotę 11 stycznia.

4.Zapraszam dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku, dziś o godz. 15.00, także w przyszła niedzielę.

5.W liturgii w tym tygodniu w czwartek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

6.Plan kolędy:

  Rozpoczęcie w ciągu tygodnia o godz. 15.00, w sobotę o godz. 9.00. Bardzo proszę o pomoc w dotarciu do pierwszego domu. Przygotujmy krzyż, siewce, wodę święconą, dzieci i młodzież zeszyty od religii, młodsze klasy zbierane karteczki ziarna z każdej niedzieli. Niech to spotkanie będzie czasem modlitwy i refleksji nad naszym życiem duchowym, także okazją do wyrażenia opinii odnośnie przygotowywania ołtarzy na Boże Ciało i dbania o grób ks. S. Kühna.

7.Msze św. w trakcie kolędy będą o godz. 8.00 rano.

8.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Opiekuna”.

9.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, szczególnie z kl. III po karteczki „Ziarna”.

10.Bardzo dziękuje rodzinie Rafalskich i Kałka za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę, Bóg zapłać. Proszę o pomoc w sprzątaniu w bieżącym tygodniu rodzinę Sowińskich i Kuświk.

 

        Proboszcz

Ks. Michał Pacyna

Granowiec 29.12.2019 r.

 

PLAN KOLĘDY 2019 – 2020

Poniedziałek 30 grudnia – Spokojna, obie strony od Anna i Andrzej Zydorczak do nr 15 Regina i Marian Pierzchot

Czwartek 2 stycznia – Przeciwna, obie strony, od nr 20 Barbara Śniatała do nr 2 Ewelina i Tomasz Rothe

Piątek 3 stycznia – Sosnowa, od nr 10 Kamila i Krzysztof Bajodek, Spokojna do nr 18 Barbara i Tomasz Przybyłek, także Spokojna nr 13 i 20

Sobota 4 stycznia – Spokojna obie strony, od nr 16 Urszula i Bronisław Fronc (także nr 9 – 11) do nr 2, Małgorzata i Tadeusz Talaga

Wtorek 7 stycznia – Odolanowska, obie strony od nr 124, r. Domunik do nr 98, Iwona i Donat Kurzawscy

Środa 8 stycznia – Piaskowa od nr 11, r. Jach, Odolanowska do nr 73, r. Wala

Czwartek 9 stycznia – Odolanowska, obie strony, od nr 71, r. Sobczak, ul. Wiejska i Odolanowska do nr 68, Krystyna i Czesław Galbierczyk

Piątek 10 stycznia – Pocztowa od nr 10, r. Wawrzyniak, Odolanowska, obie strony do nr 56, r. Królik

Poniedziałek 13 stycznia – Łąkowa od nr 2, Marlena i Bartłomiej Szewczyk, Odolanowska, obie strony do nr 40 Krystyna Szymańska, Akacjowa

Wtorek 14 stycznia – Kościelna, od nr 8, Marta i Marek Grycman, Odolanowska, obie strony do nr 21, Urszula i Bogdan Spoton, Parkingowa

Środa 15 stycznia – Pilarska, obie strony od nr 45, Barbara i Wojciech Sobczak do nr 25, Krystyna Raburska, Wodna

Czwartek 16 stycznia – Pilarska, obie strony od nr 21, Ewelina i Marcin Wiertelak do nr 2, r. Drapiewskich, Patrycja i Rafał Tacik

Piątek 17 styczniaKrzyżne – od nr 1, Bogumiła i Zdzisław Wojciechowscy do nr 12, r. Skrzypek

Poniedziałek 20 stycznia – Odolanowska, obie strony od nr 10, Danuta i Ryszard Luty, Krótka, Leśna, Polna do r. Graczyk

Wtorek 21 stycznia – od r. Frąszczak (Wiejska), Sośnieńska nr 105, Agnieszka i Michał Nowiccy do nr 87, p. Ireny Kapała

Środa 22 stycznia – Sośnieńska, obie strony Sośnieńska od nr 70, Beata i Zbigniew Rakuła, ul. Boczna, Sośnieńska do nr 69, Karolina i Przemysław Suty

Czwartek 23 stycznia – Sośnieńska, obie strony, od nr 67 Anna i Radosław Woycikiewicz (r. Smoralek, r. Brociek) do nr 45A, r. Fiłka

Piątek 24 stycznia – Sośnieńska obie strony od nr 33, r. Rekus, Mariacka do nr 12, Maria i Andrzej Michalak

Sobota 25 styczniaOdolanowska, obie strony od nr 28, Maria i Jan Dudek do nr 12, Magdalena i Dariusz Luty

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego