stat4u


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

Post on 21 grudzień 2019

 

1.Jutro o godz. 18.00 ostatnie roraty, podsumowanie tego czasu adwentowego czuwania z Maryją i prymasem Wyszyńskim, losowanie nagród dla dzieci, bardzo proszę o przyniesienie plakatów z obrazkami.

2.We wtorek wigilia Bożego Narodzenia, Msza św. o godz. 8.00, okazja do spowiedzi jak zawsze pół godziny przed Mszą św. i jak będzie potrzeba także po Mszy św.

3.Przed nami Boże Narodzenie, liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już w wigilię obowiązkowy.

4.W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o 8.00, pozostałe bez zmian o 9.30 i 11.00, od 23.00 okazja do spowiedzi.

5.W czwartek św. Szczepana, drugi dzień Świąt, Msze św. jak w niedzielę, składane w tym dniu ofiary są przeznaczone na potrzeby WSD w Kaliszu, ponadto w liturgii w piątek św. Jana Apostoła, w sobotę św. Młodzianków.

6.W drugi dzień świat i w przyszłą niedzielę zapraszam o godz. 15.00 dzieci do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku.

7.Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny, podczas każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, zapraszam małżonków do wspólnego udziału we Mszy św. i bycia razem w kościele.

8.Plan kolędy:

  Piątek 27 grudnia – Kolejowa, obie strony, od nr 33, Irena i Józef Kasprzak, Naftowa do nr 20, Katarzyna i Radosław Gwiazdowicz,

  Sobota 28 grudnia – Kolejowa, obie strony od nr 15A, Małgorzata i Tomasz Gomółka do nr 2, Gertruda Tomaszewska,

  Poniedziałek 30 grudnia – Spokojna, obie strony od Anna i Andrzej Zydorczak do nr 15 Regina i Marian Pierzchot.

  Rozpoczęcie w ciągu tygodnia o godz. 15.00, w sobotę o godz. 9.00. Bardzo proszę o pomoc w dotarciu do pierwszego domu. Przygotujmy krzyż, siewce, wodę święconą, dzieci i młodzież zeszyty od religii, młodsze klasy zbierane karteczki ziarna z każdej niedzieli. Niech to spotkanie będzie czasem modlitwy i refleksji nad naszym życiem duchowym, także okazją do wyrażenia opinii odnośnie przygotowywania ołtarzy na Boże Ciało i dbania o grób ks. S. Kühna.

9.Zapraszam ministrantów na zbiórkę przygotowującą do kolędy w piątek o 11.00.

10.Msze św. w trakcie kolędy będą o godz. 8.00 rano.

11.Zachęcam do nabycia i lektury świątecznego, podwójnego numeru „Gościa niedzielnego” (10 zł), są także świąteczne numery „Opiekuna”.

12.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, szczególnie z kl. III po karteczki „Ziarna”.

13.Bardzo dziękuje rodzinie Rogier i Kuświk za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę, Bóg zapłać. Proszę o pomoc w sprzątaniu w bieżącym tygodniu rodzinę Rafalskich i Kałka.

        Proboszcz

Ks. Michał Pacyna

Granowiec 22.12.2019 r.

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego