stat4u


Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wznawiamy działanie strony internetowej

W imię Boże rozpoczynamy nowy rok kościelny i jednocześnie funkcjonowanie strony internetowej naszej parafii. Stron w Internecie jest bardzo wiele, wśród nich ta jedna, na której będziemy mogli znaleźć informacje dotyczące naszej parafii. Na początek to co jest podstawą działalności każdej parafii, ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy św. Także relacje z ważniejszych wydarzeń z życia parafii. A w przyszłości także coś więcej w zależności od potrzeb i możliwości. Zapraszam tym samym do współpracy w tworzeniu tej strony. Proszę kierować swoje uwagi, sugestie, propozycje na adres mailowy, który jest podany na stronie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu, Chrystus zachęca, zaprasza nas do czuwania i modlitwy. „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego co ma nastąpić i stanąć przed Synem człowieczym” (Łk 21, 36). Może właśnie to do mnie jest skierowane to słowo, bo ja potrzebuję odnowienia, ożywienia modlitwy? Adwent to czas nadziei, przypomnienie, że Bóg przyszedł, nieustannie przychodzi do człowieka, także do mnie. Czeka, zaprasza, wprost puka do naszych drzwi. „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną” (Ap 3, 20). Chciejmy, odważmy się w tym Adwencie bardziej otworzyć się na Chrystusa, w praktyce to może być więcej czasu poświęconego na modlitwę, wybranie się na roraty, większe otwarcie na drugiego człowieka.

ks. Michał Pacyna - Proboszcz

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego